CZBMI | Masážní vana, nebo sprcha?

Nepromokavé oblečení do deště   Nepromokavé membránové ultraskladné a lehké oblečení vhodné pro všestranné použití, výborná ochrana nejen před deštěm, ale i větrem a chladem. Od jednoduchých levných overal kompletů až po velmi propracované cyklobundy „2 v 1“ rychle upravitelné na cyklovestu.

Nepromokavé oblečení do deště  Špičkové certifikované nesmeky s hroty z karbidu wolframu, s podobnou tvrdostí jako diamant, díky které mají minimálně 10x delší životnost oproti ocelovým hrotům a nekloužou ani po letech používání i na namrzlých kamenech a dlažbě.

Zákaznická linka: 776 241 117

Časté dotazy zákazníků při používání masážní sprchy Alexejeva

Co je vaskulární (cévní) reakce?

Význam "historického milníku ozdravovací procedury není pouze ve schopnosti rozštěpovat tuky, jak se mnozí domnívají, ani ve vodní masáži, jak se dá předpokládat. Podstatou je vyvolání cévní reakce - zarudnutí kůže.

Sprcha "Alexejeva" se liší od svých předchůdců tím, že cévní reakce je dosahována vodou při jakékoliv teplotě. I nezkušení a zcela neotužilí lidé mohou začít aplikovat kontrastní sprchování. To je možné díky tomu, že působením velmi tenkého paprsku vody s vysokou kinetickou energií a v důsledku rychlosti letu termoreceptory v kůži, pracující ve spojení s receptory tlaku, nevysílají do mozku tak silné teplotní pocity (nedochází k dráždivému účinku).

Otázka kauzálního faktoru vedoucí k rozšíření a zúžení kapilár je ve fyziologii stále sporná. Nejblíže k realitě je stále ještě metabolická teorie, která vysvětluje činnost cévní reakce působením metabolitů, jejichž koncentrace se zvyšuje s působením na tkáně. Mezi metabolity známé i neodborníkům patří látky jako: oxid uhličitý, kyselina mléčná, histamin a srozumitelné jen odborníkům: pyruvát, ATP, ADP, AMP, adenosin a jiné. Žírné buňky (mastocyty) mohou vylučovat do mezibuněčného prostoru až 60 různých biologicky aktivních látek. A dopad paprsků "sprchy Alexejeva" stimuluje a aktivuje jejích práci. U otužilců, zdravých a emocionálně stabilních lidí dochází k cévní reakci rychle a stejně rychle mizí. U lidí postižených cévní chorobou jsou cévní reakce zpomalené. Například u pacientů s reumatem je cévní reakce zpožděna o 30-90 sekund.

Nejpříjemnějšího pocitu z hydromasáže "sprchou Alexejeva" můžete dosáhnout ponořením se do teplé (i horké, pokud není kontraindikována) vany a provedením podvodní masáže paprsky studené vody. Nicholaj Tkachev, vedoucí lékař Kijevské balneoterapeutické léčebny v rozhovoru s časopisem "V Kyjevě" uvedl: "Podvodní masáž je nejúčinnější ze všech druhů masáží. A nejbezpečnější. Neopatrný masér vás může i zranit, ale podvodní masáž, i při neodbornosti manipulanta v ovládání hadice, nemůže způsobit pacientu poškození. Jsou zde tři hlavní výhody tohoto postupu: první - termální koupel je relaxačně uklidňující, druhá - voda masíruje svaly a třetí – poněvadž na kůži se nacházejí projekce všech vnitřních orgánů, ozdravují se i ony. Takže můžete nejen protáhnout svaly, ale také aktivovat celé tělo.

Bohužel, dosáhnout podobného efektu v domácí vaně je nemožné. Během masáže na speciálním přístroji se voda dodává pod tlakem 3-4 atmosféry (pro srovnání: v automobilové pneumatice je tlak 2-2,5 atmosféry)." Nikolaj Tkachev pravděpodobně ještě neslyšel o "sprše Alexejeva", který nejúčinněji využívá obvyklý tlak vody ve vodovodu. Je těžké uvěřit, že tlak v naších koupelnách , je stejný jako v oddělení sprch Charcot - 2,5-4 atm. Vy ho totiž "necítíte", protože účinnost sprch ve Vašem domě je velmi malá. Na výstupu může dojít ke snížení tlaku téměř o polovinu.

O potřebném zvýšení přísunu tekutin v průběhu cyklů hydromasáže masážní sprchou Alexejeva:

Otázka:

Pořídila jsem si hydromasážní "sprchu Alexejeva" před týdnem. Celkově jsem s ním velice spokojená. Zaznamenala jsem výrazné zlepšení pokožky (celulitida a vrásky mizí), záda jsou méně bolestivá. Provádím každodenní masáž tryskou s 19 otvory ráno a večer, obličej a šíji masírují tryskou s 61 otvory. Všechno probíhá velmi dobře, ale začala jsem si všímat, že mám ztuhlé končetiny. Pravidelně cvičím, chodím do sauny, někdy do lázní. Dříve jsem to nepociťovala. Poraďte mi, možnádělám něco špatně. Je mi 31 let. Žádná farmaka neužívám. Mám problémy s nadváhou.

Odpověď:

Měla byste pít denně o 2-3 sklenice ČISTÉ neperlivé vody víc než předtím. Skutečnost je taková, že vyčištění organismu od škodlivých látek vyžaduje větší spotřebu energie a vody. Věnujte zvláštní pozornost masáži šíje a krku. Ztuhlost zmizí přibližně za týden.

Jak masážní sprcha Alexejeva pomáhá dětem?

Otázka:

Pořizuji sprchový nástavec s cílem zvýšit svalový tonus u mé dcery. V poslední době se rychle unaví a doktorka doporučila absolvovat masážní kurz. Konzultovala jsem s ní použití Sprchy Alexejeva a doktorka s tím souhlasila.

Odpověď:

V zájmu zlepšení svalového tonusu je třeba provádět hydromasáž tryskovou mřížkou s 19 otvory. Nejdřív s nejslabším tlakem – masáž bude i tak jemně pichlavá a postupně tlak zvyšovat. Kupodivu podvodní masáž bude o něco efektivnější. Potřebujete pomoc další osoby, aby dítě podržel ve vaně s příjemně komfortní teplotou vody a vy nejdříve masírujte chodidla, poté postupujte výš a provádějte krouživé pohyby. Použijte vibrační techniku jako napodobení vířivé vany – nástavec to plně umožňuje. Určitě promasírujte oblast páteře. Pokud provádíte masáž ve večerních hodinách, ukončete proceduru masáží límcové oblasti zad. Pokud provádíte ranní masáž, předpokládá se, že dítě bude vzhůru. Tuto proceduru ukončete masáží bederní oblasti. Pro lepší spánek při večerní proceduře nejprve nechte sprchu puštěnou asi 15 minut v uzavřené koupelně - tak si zlepšíte kvalitu ovzduší (počet aeroiontů po 10 minutách vzroste až o 12 000 na krychlový centimetr místo průměrných 800).

Otázka:

Moje dcera měla na dolních končetinách projevy nedoléčené diatézy. Měla již jen sotva viditelné zarudnutí. Dnes ráno jsem se rozhodla ověřit, jak moje dcera bude reagovat na proceduru sprchou Alexejeva. Nastavila jsem tryskovou mřížku se 61 otvory a při nízkém tlaku vody jsem krouživými pohyby zdola nahoru prováděla masáž. Dceři se to líbilo. Ale odpoledne měla nohy a hýždě jasně červené a místy byla kůže úplně suchá tj. diatéza zesílila. Je možné, že je to v důsledku masáže? Je možné aplikovat masáž při zarudnutí kůže? A existuje způsob léčby této vyrážky pomoci hydromasáže?

Odpověď:

Ano, kožní projevy zesílí. Dokonce se objevují i v případě, že osoba je nikdy předtím neměla. Nemusíte mít obavy z kožních projevů, naopak, je to povzbudivý výsledek. I nadále provádějte procedury. Teprve po absolvování podvodní masáže nastavte trysku s 19 otvory, která vytvoří drobounkou vodní tříšť a tím, aniž byste směrovali proud vody přímo na kůži, ošetřete oblast postiženou vyrážkou "vodní tříští". Můžete pod proud vody nastavit Vaší dlaň tak, aby paprsky do ní narážely a dítě bylo ve vodní tříšti. Tato tříšť obsahuje negativní ionty, má baktericidní a hydratační účinek. Obecně platí, že jakákoli fyzioterapie prochází stádiem posílení příznaků (symptomů) léčené nemoci".

Otázka:

Vyrážka je téměř pryč po sprše ji ošetřují tělovým mlékem. Stav kůže se zlepšil. Tonus se mírně zvýšil, budeme i nadále pokračovat s hydromasáží. U dcery průběh alergie začal vcelku podivně - ne z tváře, jak u většiny dětí, ale na nohou v malém prostoru mezi prostředním a čtvrtým prstem.

Odpověď:

Je možné, že vaše dcera má problémy v oblasti krční páteře. Tuto oblast je třeba masírovat, ale ne hned. Začněte v oblasti kolem (límcová oblast) a postupně směřujte paprsky na krk. Střídejte trysky s 61 a 19 otvory. U trysky s 19 otvory je potřeba tlak snížit. Trysky s menším počtem otvorů mají jiný masážní efekt. Střídání pouze zvýší účinnost masáží.

Jak může masážní sprcha Alexejeva pomoci během kojení?

Otázka:

Přečetla jsem si o "sprše Alexejeva" vše, co bylo k nalezení. Velmi mě to zaujalo. Ráda bych to vyzkoušela, ale mám pár otázek. Po těhotenství a porodu jsem přibrala na váze (20 kg) a je to velmi těžké. Celulitida je samozřejmostí! Kojím dítě. Z tohoto důvodu zásadně odmítám potravinové doplňky a přípravky, které proklamují úbytek na váze. Mastičky a gely nepoužívám (dítě je alergické). Domácí cvičení je neúčinné a do fitness centra se stále nemůžu dostat – dítě vyžaduje neustálý dohled. Držet přísnou dietu nejde ze stejného důvodu - kojení. Ale moc si přeji dát se opět do pořádku. Může mi v tomto pomoci "sprcha Alexejeva", může ji používat kojící žena? Pokud ano, poradte prosim jak.

Odpověď:

Máte naprostou pravdu: kojení dítěte je nejdůležitější povinnost žen. V tomto období není možné držet diety a namáhavé cvičení je kontraindikované (!). Vše by mělo být s mírou. Sprcha Alexejeva má především vliv na pokožku, zlepšuje její vylučovací funkce. To znamená, že pomocí "sprchy Alexejeva", se můžete zbavit rychle a zaručeně nadbytečné váhy a odpadních produktů metabolismu. Sprcha Alexejeva zlepšuje funkci oběhového systému, a tím i výživu tkání. Celulitida představuje ostrůvky „nečistot“, které se rozšiřují a vyplňují tukové a pojivové tkáně. Abychom jim v tom zabránili, je nutné zlepšit krevní oběh v postižené oblasti. S tímto úkolem si "sprcha Alexejeva" poradí nejlépe. Nicméně je nezbytné tato místa usilovně ošetřovat a přivodit vaskulární reakci. TA JE NEZBYTNÁ!!! Masírujte si páteř, především lumbosakrální (křížová) oblast, tím aktivujete reflexivní odezvu a proces odstranění celulitidy půjde mnohem rychleji. Hydromasáž také velice účinně předchází galaktostázi (hromadění mléka). Musíte se ponořit do teplé vany a podvodní masáží ošetřovat bolestivé místo. Je to mnohem bezpečnější než dělat vlastní masáž rukou. Vznikne pouze jeden problém. Sprcha výrazně zlepšuje laktaci, a proto odstavit dítě od kojení bude mnohem těžší. Pravděpodobně budete muset vynechat masáže jeden měsíc před očekávaným ukončením kojení. Potom bude snazší zvyknout si na fyzickou zátěž, protože tělo je již připraveno pasivní myostimulací. Kapiláry jsou navyklé k rychlému otevírání, to znamená, že začít s pravidelným a intenzivním tréninkem po dlouhém kojení bude snazší. Dosáhnete výrazné redukce hmotnosti pouze pomocí sprchy? Zajisté, protože se normalizuje hormonální stav a zlepšuje se metabolismus sacharidů a tuků. V kombinaci s dobře zvolenou stravou zabráníte dalšímu přibývání na váze a Vaše hmotnost se bude postupně snižovat. Vylepšíte si postavu? Určitě - "kila" budou mizet z míst, které budete usilovně ošetřovat. Rychle se zredukuje tuk na bocích, hýždích, zádech. Břicho je možné masírovat delší dobu, ale pouze po směru hodinových ručiček. Určitě masírujte chodidla a zápěstí. Ne nadarmo mnozí lidé nazývají "práci" "sprchy Alexejeva" "tvarováním figury".

Mohu aplikovat hydromasáž při nádorových onemocněních?

Otázka:

Již řadu let trpím mastitidou, která o sobě nedává příliš vědět. Mám ráda sprchování horkou vodou (což je obecně kontraindikováno) a pak studenou vodou, velice dobře mně to povzbudí. Mohu používat "Sprchu Alexejeva" při mastitidě, samozřejmě, bez masáže prsou?

Odpověď:

Jakoukoli fyzioterapii (obecné techniky) mají tradiční lékaři tendenci zakazovat pod záminkou, že stimulací celého organismu riskujete zrychlení růstu nádoru. Logiku to nepochybně má, ale velmi zvláštní a ne fyziologickou, ale spíše mechanickou. Lékaři tvrdí, že zlepšení krevního oběhu v důsledku teplotních procedur vede k rychlejšímu růstu nádorů. Přitom již přibližně 30 let onkologové používají metodu hypertermie k léčbě rakovinných nádorů, při které je nádorová plocha vystavena teplotám 41 až 42 stupňů, a tato teplota má selektivně nepříznivý vliv na buněčné bujení. K realizaci této techniky se používá infračervené záření, které prochází vodním filtrem, aby nedošlo k popálení. V důsledku vysokoteplotního působení se v organismu vytvářejí proteiny tepelného šoku.Jde o skupinu proteinů, které se účastní nitrobuněčných biochemických a fyziologických procesů. Připojí se k membráně, dostanou se do mezibuněčného prostoru a zahájí imunitní reakci. Selektivně aktivují NK buňky (zkratka z anglického „Natural killer“ - „přirozený zabiják“) a T- buňky imunitního systému. Ošetřující lékaři v 99% případů kategoricky zakazují vodní a tepelné působení. Oni jsou mazaní! V nádorových útvarech je krevní oběh dost zesílen, přičemž to je na úkor zbytku těla. Obnovení normálního krevního oběhu v celém těle dosáhneme působením vodních paprsků na kůži (největší imunitní orgán), čímž stimulujeme vlastní imunitní systém. Chcete-li se dozvědět více o tomto "netradičním" názoru, odlišném od názorů lékařů, pro které je výhodné nastartovat proces a dostat osobu na operační stůl, doporučujeme knihu L. Z. Tela "Valeologie. Věda o zdraví, nemoci a uzdravení " Moskva, Nakladatelství Astrel, 2001.

O vzniku "diagnostických" skvrn a vyrážek po použití masážní sprchy:

Otázka:

Po použití "sprchy Alexejeva"se u mě a u mého syna objevily na těle skvrny, které nesvědí, nebolí a jsou suché. Alergie nás netrápí, žádné chronické onemocnění nemáme a virózu máme ne více než 1 krát za 2-3 roky. Sprchu Alexejeva používáme pouze já a můj syn, manžel nás nepodpořil. Manžel žádné podobné skvrny nemá. Za poslední týden (od doby, kdy se u nás sprcha objevila) jsme neměnili stravovací návyky ani životní styl. Můžete mi říct co je příčinou, čím se to dá vysvětlit, jak se se skvrnami vypořádat?

Odpověď:

Každý vnitřní orgán v těle má "reprezentaci" na kůži. Pokud, například, zaměříme masáž na oblast srdce, můžeme ovlivnit jeho výkon. Pokud srdce bolí,pak v některých oblastech dochází ke změnám v citlivosti, vyrážce, odlupování kůže, atd. Navíc, reflexologiie tvrdí, že člověk se nemůže uzdravit, dokud nemoc "nevyjde" přes kůži. Určitě mi sdělte přesná místa skvrn - na jejich základě vám mohu říci naprosto přesnou diagnózu. Sprcha, stejně jako každá fyzioterapeutická metoda (ostatně vůbec terapeutická), nejprve zintenzivňuje onemocnění (což se projevuje skvrnami na reflexních místech), a teprve potom vede k uzdravení.

Otázka:

Mám skvrny na bocích na levé a pravé straně na úrovni předposledních žeber, na levém bicepsu, na přední straně levého stehna. Syn má na stehně pár skvrn. Nemáme problém s nadváhou, syn je sportovec, já též sportuji (jogging, bruslení, in-line, plavání). Preferujeme zdravou výživu. Žádné konzervanty nejíme (džemy, nakládaná zelenina, okurky, kečup, omáčky, atd.), alkohol nepožíváme již řadu let ani na oslavách, dorty ani žádné cukry nejíme již 7-8 let. Složení stravy: - Ovoce, sušené ovoce, bobule, - Zelenina, bylinky, rostlinné nerafinované oleje (slunečnice, lněné semínko, dýňová semínka, šafrán) - Ořechy, dýňová semena, med, - Kozí sýr, domácí jogurt z kravského mléka a mléčných biokultur, - Kvas z indické mořské rýže; - Čerstvá křepelčí vejce, drcené skořápky, - Bylinkové čaje (Eucalyptus, tymián, máta, heřmánek, kopřiva, lípa, divoká růže, hloh, atd.). - Vařená krupice, - Maso jednou týdně. Dříve jsem pravidelně aplikovala dlouhodobé ozdravné hladovění, nyní hladovím pravidelně jeden den v týdnu, vyčistila jsem se od parazitů a několikrát čistila žlučník. V uplynulém roce jsem byla na 33 ultrazvuku - žádné kameny, žádná hyperkineze vylučovacích cest nebyly nalezeny. Stagnaci žluči nepozoruji (obvykle se projevuje hořkou příchutí v ústech po ránu).

Odpověď:

Hledejte potíže v ledvinách! Provádějte masáž v cyklech s pravidelnými přestávkami: 10 dní masáže - 1 týden pauza. V průběhu přestávky stačí snížit tlak vody a používat jako obyčejnou sprchu. Cyklická masáž zvýší (!) efektivitu fyzioterapeutické procedury. Navzdory všeobecnému mínění o nebezpečí živočišných tuků a masa je nutné zvýšit jejích zastoupení ve vaší stravě. Používejte reflexní masáž - prodlužte masáž límcové oblasti.

Proč po použití masážní sprchy Alexejeva nevzniká vaskulární reakce?

Otázka:

Z internetu jsem se dozvěděla o Sprše Alexejeva. Zatoužila jsem po ní! Pořídila jsem si sprchu v Moskvě přes kamaráda. Používám jí od ledna. Všechno je v pořádku a všechno se mi líbí. Poraďte mi jaká je optimální teplota vody? Píšete v návodu, že se ze sprchy musí vycházet ven s růžovou barvou pleti. Této barvy dosahuji pouze velmi studenou vodou a s největším tlakem. Necítím chlad, ale jak dlouho je možné se sprchovat studenou vodou? Nerada bych si nějak ublížila. Dále: můžu aplikovat studenou sprchu na samém počátku vzniku křečových žil na nohou?

Odpověď:

Pravděpodobně trpíte chronickou únavou. K probuzení kapilár potřebujete silné působení. Sprcha Alexejeva je určena k trénování kapilár. Přečtěte si knihu A. S. Zalmanova. Pouze ta srozumitelně pojednává o teorii kapilároterapie.

Optimální teplota vody je ta, která je pro vás komfortní. Je důležité vyvolat VASKULÁRNÍ REAKCI.

"Podstata vaskulární reakce u vodní procedury nespočívá pouze v samotné vaskulární reakci - zarudnutí kůže, nýbrž v obecné reakci organismu. Objektivně se reakce projevuje růžovo-červenou kůží, teplou i horkou na dotek. Subjektivně člověk s dobrou reakcí má pocit svěžesti, vitality, nadnášející lehkosti, pocit příjemného tepla v těle, má dobrou náladu„ (I. P. Mugdusiev "Vodoléčba").

Fáze vaskulární reakce působením studené vody (studenou vodou je zde myšlena voda chladnější , než je teplota těla):

Fáze primárního ochlazení (neuroreflexní) je spojena s náhlým ochlazováním těla. Vzniká křeč povrchových cév a rozšíření cév a vnitřních kapilár. To způsobuje odliv krve z kůže do vnitřních orgánů. Dochází ke kontrakcím hladkých svalových vláken v kůži ("husí" kůže), zimnici, svalovému třesu. V důsledku reflexního vzruchu bloudivého nervu se zpomaluje srdeční tep, dýchání je pomalé a hluboké, krevní tlak stoupá. Tato fáze je krátkodobá a u trénovaných lidí se projevuje méně intenzivně než u začátečníků.

Fáze překrvení (reaktivní). Projevuje se pocit tepla, červenání pokožky v důsledku aktivního přílivu krve. Organismus se snaží udržovat teplotní rovnováhu, přizpůsobit se měnícím se podmínkám. A proto se aktivuje činnost všech funkcí spojených s procesem termoregulace. Náhle narůstají procesy chemické termoregulace – dýchání se zrychluje a prohlubuje. 2-3 krát vzroste spotřeba kyslíku jak v důsledku zvýšené plicní ventilace (dýchání je intenzivnější), tak v důsledku zvýšeného využití kyslíku v oxidačních reakcích. Snižuje se krevní tlak a člověk cítí radost jak ze svého těla, tak ze života vůbec.

Fáze sekundární zimnice je důsledkem vyčerpání mechanismů termoregulace. Kožní cévy se zužují, na některých místech kůže dostává modrou barvu (cyanóza). Člověk se cítí unaveně a rozlámaně. 30 Studená sprcha by měla končit okamžikem dostavení příjemných pocitů a zarudnutí kůže (ne ve fázi sekundární zimnice!). Studená sprcha při křečových žílách není kontraindikována.

Jak masážní sprcha Alexejeva pomáhá při gynekologických potížích?

Otázka:

Používáme sprchu již třetí den. Vyměnili jsme trysku s 19 otvory za trysku se 61 otvory. Manžel to pořád pochvaluje a všechno je v pořádku, ale já mám VCD (Vegeto cévní dystonie). Po proceduře mi buší srdce a cítím napětí v nohách. Používám nejdříve teplou a potom studenou vodu. Během procedury cítím tlak vody, ale píchavé pocity ne. Je možné, že dělám něco špatně? Poradíte mi?

Odpověď:

Pokud provádíte proceduru ráno, pak použijte metodu střídání teploty vody "teplá a potom studená". Ráno masírujte celé tělo a ukončete proceduru masáží bederní oblasti zad a nohou (pokud se zbavujete celulitidy). Pocit nabuzení se pravděpodobně dostaví a toho jistě využijete, den teprve začíná! Večer je postup poněkud jiný. Na začátku by voda měla být pouze nepatrně teplá nebo i studená, ale na konci vždy teplá. Po celotělové masáži je konečnou fází masáž šíje až do pocitu příjemné únavy. Hned po ukončení této relaxační procedury je vhodné se odebrat k odpočinku nebo alespoň po dobu 30-40 minut relaxovat. Tímto způsobem zajistíte sami sobě nucenou (z vlastní vůle) cévní gymnastiku, aniž byste museli čekat, až tělo začne organizovat "cévní bouře."

Co se týče pichlavého pocit, nebo obecně tlaku vody - ve skutečnosti je důležité, aby tělo získalo krásně rovnoměrné růžově-červené zbarvení. Místa, kde kůže získá "mramorové" zbarvení, které je charakteristicky sytě červené, nebo kůže nedosahuje zbarvení vůbec, jsou diagnostická. V této oblasti kůže zastupuje určitý orgán, ne nadarmo kůži říkají "periferní mozek." Tato místa masírujte velmi jemně s postupným zvyšováním intenzity. V zásadě se nestane nic, pokud je budete masírovat jako obvykle. V případě postupně se zvyšujících dávek bude účinnost (kupodivu) vyšší.

Pichlavý efekt je pouze výsadou trysky s 19 otvory stejně jako i vysoká ionizace vzduchu - po 10 minutách 12 000 záporných iontů na krychlový centimetr. Nejprve nechte pracovat trysku s 19 otvory v 34 koupelně, aby nasytila vzduch a pak masážní tryskou s 61 otvory provádějte masáž. Právě ta se podobá masážní sprše Charcot v tom, že vytváří pocit tlaku na kůži.

Je možné masírovat páteř silným proudem vody z masážní sprchy Alexejeva?

Otázka:

Je možné při osteochondróze masírovat sprchou Alexejev přímo páteř nebo jen oblast vpravo a vlevo od páteře? Je možné obratle poškodit nebo dislokovat příliš silným proudem vody?

Odpověď:

Z knihy V. P. Zotova "Sportovní masáž" (Kyjev 1987): jedná se o hydromasáž při sportovních úrazech. Masáž se doporučuje provádět ve vaně s teplotou vody 36-37 stupňů.

Použité termíny:

  • Povrchní hlazení - malý úhel dopadu paprsků.
  • Jemné hnětení - úhel dopadu je o něco větší.
  • Hluboké hnětení - úhel dopadu proudu vody tvoří 90 stupňů.
  • Vibrace - ruka dělá kmitavé pohyby nahoru dolu (vertikální) nebo zprava doleva (vodorovné). "Při deformující spondylóze či osteochondróze páteře se nejprve provádí hlazení zádových svalů, oblasti pánve a stehen, pak hnětení a vibrace se zvýšenou intenzitou. Při masáži páteře se věnuje zvláštní pozornost páteřním segmentům: hluboké roztírání oblasti páteře a odpovídajících paravertebrálních míst, intenzivní roztírání a hnětení dlouhých zádových svalů, hluboké hlazení a hnětení křížové oblasti, dolní okraje hrudníku, kyčelních kloubů a stehen." Tato technika byla navržena pro podvodní masážní sprchu. Pouze při kardiovaskulárních onemocněních se doporučuje provádět první procedury se sníženým tlakem a o něco nižší teplotou vody.

Pomůže hydromasáž masážní sprchou zbavit se strií?

Otázka:

Po porodu mi zůstali strie v oblasti stehen a hýždí. Co mám dělat?

Odpověď:

Strie jsou důsledkem hormonální poruchy. Je to problém, který nastává "uvnitř" a krémy jsou v tomto případě naprosto neúčinné. Každý kousek kůže na těle je spojen s určitým orgánem (existuje například tabulka zón Zacharina-Geda, schéma A. T. Ogulova, o něco složitější čínské tabulky). V určitý okamžik se na těchto místech objevují strukturální změny, kůže se mění, "roztahuje se" a mezery se vyplňují kolagenovou tkání podobnou té, která se tvoří na jizvách. 35 Výrobci krémů se v tomto případě spoléhají pouze na masáž při samotné aplikaci krému. Je-li žena dost odhodlaná, bude si krém intenzivně vtírat, a tato masáž jí sama o sobě pomůže. Je nutné zvýšit krevní oběh v oblasti postižené striemi, a na to neexistuje nic lepšího, než masáž. Navíc masáž je objektivně zdravá a subjektivně příjemná. Pozitivní emoce, uklidnění, ospalost, které vznikají po proceduře, blahodárně působí "zevnitř, a zabraňují tak výskytu nových ohnisek. Sprchu Alexejeva používá řada sportovců, pro které je tato problematika aktuální a ti tvrdí, že strie mizí hodně rychle. Hydromasáž zajišťuje přísun krve do kůže. Krev následně přináší potřebné živiny, které spouštějí proces obnovování pokožky.

Sprchu Alexejeva používá řada sportovců, pro které je tato problematika aktuální a ti tvrdí, že strie mizí hodně rychle. Hydromasáž zajišťuje přísun krve do kůže. Krev následně přináší potřebné živiny, které spouštějí proces obnovování pokožky.

© 2015 CZ BMI s.r.o. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu
CZ BMI s.r.o., zakázáno.