CZBMI | Masážní vana, nebo sprcha?

Nepromokavé oblečení do deště   Nepromokavé membránové ultraskladné a lehké oblečení vhodné pro všestranné použití, výborná ochrana nejen před deštěm, ale i větrem a chladem. Od jednoduchých levných overal kompletů až po velmi propracované cyklobundy „2 v 1“ rychle upravitelné na cyklovestu.

Nepromokavé oblečení do deště  Špičkové certifikované nesmeky s hroty z karbidu wolframu, s podobnou tvrdostí jako diamant, díky které mají minimálně 10x delší životnost oproti ocelovým hrotům a nekloužou ani po letech používání i na namrzlých kamenech a dlažbě.

Zákaznická linka: 776 241 117

Jak masážní sprcha Alexejeva pomáhá léčbě bolesti zápěstí?

Co je to syndrom karpálního tunelu - bolesti zápěstí?

Bolesti zápěstí a jak se jich zbavit.

Výsledkem dlouhodobého výzkumu bylo zjištění, že příčinou bolesti v zápěstí počítačových uživatelů je otlačení nervů zápěstí, které se nacházejí ve speciálních tunelech. Stěny těchto struktur tvoří kosti a vazy.

Bez ohledu na to, jakou pozici člověk zaujímá před počítačem, je ve statické poloze. Zatím co nohy pod stolem lze ohýbat do libovolné gymnastické polohy, ruce jsou trvale ohnuté v loktech, zápěstí jsou napjaté a potřebujeme téměř tisíckrát denně provádět opakované pohyby rukou a zápěstím. Přitom klouby provádějí neustálé pohyby s neuvěřitelnou amplitudou.

Napětí v kombinaci s nízkou mobilitou vyvolávají zánětlivé onemocnění kloubů. Pro lidi, kteří často a dlouho sedí před počítačem, jsou klouby nejcitlivějším místem. Ergonomické studie ukazují, že kombinace nehybné pozice zápěstí a intenzivní práce prstů může vést ke Hydromasážní sprcha k léčbě karpálního tunelukongesci krevního oběhu a tím k bolesti zápěstí.

Kongesce v oblasti tunelu se v prvních stádiích projevuje jako krátkodobé bolesti zápěstí. O několik let později se průměr tunelu ztenčuje, a následkem toho jsou nervy stlačované okolními tkáněmi. Velmi často vede syndrom karpálního tunelu - bolesti zápěstí - k invaliditě a vyžaduje chirurgické ošetření.


Terapie proti bolesti zápěstí pomocí masážní sprchy Alexejeva

Jak proti bolesti zápěstí bojuje hydromasážní sprcha Alexejeva?

Hydromasáž masážní sprchou má komplexní účinek - rychlý příliv tepla do tkání zlepšuje krevní oběh a lymfatický odtok. Pichlavě - hnětací masáž vodou je účinnější než masáž rukou v první řadě proto, že se dosahuje kombinace působení tepla a hnětení.

Jak se provádí hydromasáž při syndromu karpálního tunelu - bolesti zápěstí?

Hydromasáž při bolesti zápěstí se provádí následovně: Ráno se provede obecná masáž celého těla teplou nebo mírně studenou vodou. Následuje masáž límcové oblasti zad (obvykle je tato oblast bolestivá při prvních procedurách).

Když je límcová oblast dostatečně prohřátá a promasírovaná zahřívejte teplou vodou vnější a vnitřní strany zápěstí. Veďte proud vody po vnější straně předloktí krouživými pohyby směrem nahoru k rameni a klíční kosti, pak veďte masáž, dolů po vnitřní straně.

Ranní hydromasáž ukončete masáží bederně-křížové oblasti. Tato masáž se provádí pod úhlem 90 stupňů a za rytmického kmitavého pohybu ruky.

Při večerní masáži je postup jiný. Nejdříve obecná masáž celého těla teplou vodou, potom masáž proti bolesti zápěstí a rukou dle předchozího návodu. Hydromasáž končí hlubokým hnětením a zahříváním límcové oblasti zad.

Chirurgické řešení bolesti zápěstí

Bolesti zápěstí může vyřešit operace

Tyto operace jsou velmi náročné a nákladné a mají řadu komplikací. Při kloubním zánětu tělo posílá na obranu všechny svoje síly. V chrupavce se hromadí lymfatická tekutina, která je určena k vypuzení infikovaných buněk ze kterékoli postižené části těla. V ideálním případě, pokud organismus má dostatek sil, se přebytečná tekutina sama rozpustí, otok ustupuje a zánět mizí. Ale pokud je tekutiny příliš mnoho a není v silách organismu, aby sám zvládnul nahromaděný kloubní infiltrát, zánět pokračuje a zvětšuje se.

 

Farmakoterapie při boleti zápěstí

K léčbě bolesti zápěstí se také používá farmakoterapie

Lékaři obvykle při bolesti zápěstí předepisují steroidní hormonální prostředky: hydrokortizon, betametazon atd. (tyto prostředky jsou relativně levné: hydrokortizon - 40-60 Kč za 10 ampulí; betametazon - 50-250 Kč za 10 ampulí v závislosti na výrobci a zemi původu).

Nicméně dlouhodobá léčba bolesti zápěstí steroidy může vyvolat svalovou dystrofii, cukrovku či vysoký krevní tlak. Kromě toho ničí žaludeční sliznici. Proto již dnes lékaři doporučují perorální prostředky nové generace - například Celebrex nebo nimesulid (80 - 450 Kč v závislosti na dávce). Hydromasáž masážní sprchou Alexejeva tím, že působí na kůži a hlubší tkáně, reflexivně ovlivňuje stav nervu, mění vazomotoriku a odstraňuje otok tkáně. Zlepšuje se výživa nervu, což vede k trvalému vyléčení.

© 2015 CZ BMI s.r.o. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu
CZ BMI s.r.o., zakázáno.