CZBMI | Masážní vana, nebo sprcha?

Nepromokavé oblečení do deště   Nepromokavé membránové ultraskladné a lehké oblečení vhodné pro všestranné použití, výborná ochrana nejen před deštěm, ale i větrem a chladem. Od jednoduchých levných overal kompletů až po velmi propracované cyklobundy „2 v 1“ rychle upravitelné na cyklovestu.

Nepromokavé oblečení do deště  Špičkové certifikované nesmeky s hroty z karbidu wolframu, s podobnou tvrdostí jako diamant, díky které mají minimálně 10x delší životnost oproti ocelovým hrotům a nekloužou ani po letech používání i na namrzlých kamenech a dlažbě.

Zákaznická linka: 776 241 117

Jak pomáhá hydromasáž masážní sprchou Alexejeva při tenzních bolestech hlavy?

Co jsou tenzní bolesti hlavy?

Tenzní bolesti hlavy (TBH) jsou nejčastější formou bolesti hlavy. TBH je definována jako bolest hlavy, která vzniká jako odezva na psychické přetížení, které je výsledkem akutního nebo chronického stresu. Psychický stres může být spojen se zvyšováním tonusu čelních, spánkových, týlních či trapézových svalů.

Napjaté svaly stahují v nich umístěné cévy, což vede k ischemii a otoku a zesiluje pocity bolesti. Velmi významné postavení mezi příčinami vzniku TBH má farmakologická léčba. Například nadměrné dlouhodobé užívání analgetik (aspirin více než 45 gramů nebo jeho ekvivalent na měsíc) může být příčinou TBH. Totéž platí při neodůvodněném užívání sedativ.

Podstatné je, že dlouhodobé užívání analgetik a sedativ může způsobit nejen zesílení bolestí a jejích přechod do chronického stavu, ale i rozvoj deprese. Předpokládá se, že bolesti hlavy, vyvolané analgetiky, přicházejí již zhruba po třech měsících užívání.

VAROVÁNÍ! Pozor na farmakologickou léčbu! Je známo, že léková závislost (kromě jiných příčin) může též způsobit TBH. Nicméně lékaři nadále doporučují farmaka!


Léčba tenzních bolestí hlavy pomocí masážní sprchy Alexejeva

Hlavní důvod TBH je často v nedostatečné cirkulaci krve v tepnách, žilách a svalech hlavy. Při nedostatečné krevní cirkulaci je přísun kyslíku do mozkové tkáně nedostačující, a tak vzniká velké množství metabolických produktů, které nejsou odváděny s krví a hromadí se v tkáních.

Zlepšením krevního oběhu pomocí roztírací masáže můžeme bolesti hlavy odstranit. Pravidelná roztírací masáž se stává vynikajícím preventivním opatřením, které Vás navždy zbaví bolesti hlavy. První aplikace hydromasáže mohou být poněkud bolestivé. Postupné zvyšování intenzity a vytrvalost Vám pomůže překonat bolesti krční páteře, kterou bude třeba masírovat každý den, a zbavit se nepříjemné TBH.

© 2015 CZ BMI s.r.o. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu
CZ BMI s.r.o., zakázáno.