CZBMI | Masážní vana, nebo sprcha?

Nepromokavé oblečení do deště   Nepromokavé membránové ultraskladné a lehké oblečení vhodné pro všestranné použití, výborná ochrana nejen před deštěm, ale i větrem a chladem. Od jednoduchých levných overal kompletů až po velmi propracované cyklobundy „2 v 1“ rychle upravitelné na cyklovestu.

Nepromokavé oblečení do deště  Špičkové certifikované nesmeky s hroty z karbidu wolframu, s podobnou tvrdostí jako diamant, díky které mají minimálně 10x delší životnost oproti ocelovým hrotům a nekloužou ani po letech používání i na namrzlých kamenech a dlažbě.

Zákaznická linka: 776 241 117

Jak správně používat masážní sprchu Alexejeva

Jak správně provádět hydromasáž masážní sprchou?

Základní pravidla při provádění hydromasáže

Teplota vody by neměla přesáhnout 38-39 stupňů. V některých jednotlivých případech se může teplota zvýšit, pokud to uleví bolestem.

  • Doba hydromasážní procedury pro netrénovanou osobu by neměla přesáhnout 20 minut. První procedury by neměly trvat déle než 10-15 minut.
  • Začíná se masáží končetin (horních a dolních) a teprve potom trupu. Ruce a nohy se masírují od prstů k tělu krouživými pohyby. Břišní oblast se masíruje krouživými pohyby po směru hodinových ručiček. Záda všemi možnými způsoby. Tento postup masáže by měl být dodržován zvláště při chronické žilní nedostatečnosti. V ostatních případech lze kombinovat jednotlivé varianty.
  • Po léčebné proceduře je nezbytný odpočinek v rozmezí 5-10 minut, pokud možno i déle. A to zejména pokud je kožní reakce pomalá, symptomy reflexivních reakcí se dostavují pomalu a jsou slabé, ale přetrvávají déle. Hyperreakce se vyznačuje rychlým vznikem charakteristických symptomů a jejich intenzivním projevem. Průběžná analýza vyskytujících se reakcí pomůže rozhodnout o případných změnách reflexní masážní techniky ke zvýšení její účinnosti. Reflexní masáž (roztírání kůže a hnětení svalů proudem vody) střední intenzitou se provádí až do výskytu hyperémie (růžové a dokonce i červené kůže) a tepla. Teplo v masírované oblasti se často objeví později než hyperémie (překrvení).

Pokud provádíte proceduru ráno, pak použijte metodu střídání teploty vody "teplá a potom studená". Ráno masírujte celé tělo a ukončete proceduru masáží bederní oblasti zad a nohou (pokud se zbavujete celulitidy). Pocit nabuzení se pravděpodobně dostaví a toho jistě využijete, den teprve začíná!

Večer je postup poněkud jiný. Na začátku by voda měla být pouze nepatrně teplá nebo i studená, ale na konci vždy teplá. Po celotělové masáži je konečnou fází masáž šíje až do pocitu příjemné únavy. Hned po ukončení této relaxační procedury je vhodné se odebrat k odpočinku nebo alespoň po dobu 30-40 minut relaxovat. Tímto způsobem si zajistíte  cévní gymnastiku.

Co se týče pichlavého pocitu nebo obecně tlaku vody - ve skutečnosti je důležité, aby tělo získalo krásně rovnoměrné růžově - červené zbarvení. Místa, kde kůže získá "mramorové" zbarvení nebo kůže nedosahuje zbarvení vůbec jsou diagnostická. Tato místa masírujte velmi jemně s postupným zvyšováním intenzity. Pichlavý efekt je pouze výsadou trysky s 19 otvory stejně jako i vysoká ionizace vzduchu - po 10 minutách 12 000 záporných iontů na krychlový centimetr. Nejprve nechte pracovat trysku s 19 otvory v  koupelně, aby nasytila vzduch a pak masážní tryskou s 61 otvory provádějte masáž.

Typy barvy pleti po reflexní masáž

Po pěti až deseti minutové proceduře je možné masírování prodlužovat až do jasnější barvy kůže. Červenání je důležité, protože to je to, co lékaři nazývají „cévní reakcí“ a tedy to, čeho chtějí dosáhnout při jakékoli proceduře hydroterapie. Ovšem pokud máte potíže s krevním oběhem, osteochondrózou či vegetativně-cévní dystonií pak po několik měsíců nemusíte dosahovat výrazné cévní reakce vůbec. Pokud jsou některá místa zasažená celulitidou, snadno je lokalizujete tím, že projedete pomalu proudem vody po předpokládané oblasti. Tam, kde se skutečně nachází, kůže nebude dostávat růžovou barvu. Těmto oblastem pak věnujte zvýšenou pozornost. Vaším cílem je obnovit krevní oběh v zasažených místech.

Kromě samotné masáže doporučujeme experimentovat i s teplotou vody. "Sprcha Alexejeva" má ještě jednu důležitou výhodu – nikdy nepocítíte ostrý chlad, poněvadž vysoký tlak vody zkresluje teplotní působení. Kůže a tělo budou reagovat i na studenou vodu „správně“, tedy léčebně, ale i pro vás tato procedura bude „správnou“, tedy komfortní. Individuálně si zvolte takovou teplotu vody,při které dosáhnete maximálního potěšení z procedury a tělo bude příjemně růžovět.

 Nastavení síly a teploty proudu vody

Po zapojení zařízení v souladu s pokyny pusťte vodu a upravte délku paralelních vodních paprsků na cca 60 - 80 cm. Tato délka je minimální úrovní působení při první proceduře. S postupnou adaptací na proceduru by se měl tlak (průtok) vody z kohoutku zvyšovat dle osobních pocitů. Teplota vody by měla být příjemně komfortní nebo mírně nižší. Maximálního účinku je dosahováno při vzdálenosti asi 50 cm v pravém úhlu.

Pro snížení (zvýšení) síly působení masážních sprchy je zapotřebí:

  • Snížit (zvýšit) tlak vody
  • Nasměrovat proud vody od povrchu těla pod pravým úhlem
  • Snižit vzdálenost od nástavce na 10-15 cm / zvýšit vzdálenost na 50-60 cm/

Zvýšení vzdálenosti výstupních otvorů paprsků vody od povrchu těla ZVYŠUJE sílu dopadu vody.

Teplota proudu vody se nastavuje individuálně pro každou osobu v závislosti na věku, kondici, tělesné termoregulaci, hustotě pokožky, stavu krevních cév, obvyklé komfortní teplotě vody, atd. Příliš nízká (pod 11 stupňů) nebo vysoká (nad 39 stupňů) teplota se doporučuje pouze ve zvláštních případech.

Zásady techniky hydromasáže při krční osteochondróze:

  1. Krouživé pohyby
  2. Hydromasáž se provádí do výrazného zarudnutí kůže a maximálního uvolnění svalů
  3. Hydromasáž by měla přinášet pouze příjemné pocity, a proto teplota vody by se měla nastavit dle vaší libosti. Někomu pomáhá velmi teplá voda a někomu pouze studená. Řiďte se vlastními pocity.
  4. Při diagnoze krční osteochondrózy je po každé vodní proceduře nutná relaxace. Lehněte si, poslouchejte relaxační hudbu, je potřeba dosáhnout harmonie těla a duše. Pokud trpíte krční osteochondrózou již delší dobu, pak výrazného zarudnutí kůže (kvalitní vaskulární reakce) nemusíte dosáhnout hned napoprvé. V tomto případě na začátku aplikujte kontrastní sprchování. Sprcha Alexejeva díky intenzivnímu působení vody zmírňuje pocit diskomfortu při teplotních změnách vody.

Masážní sprcha Alexejeva se liší od jiných masážních sprch

Vodní masáž doporučujeme provádět vsedě nebo vleže ve vaně. Při sprchování běžnou sprchou je potřeba stát díky tomu, že proud vody může téct jen směrem dolů. Provádění hydromasáže ve stoje vede ke zbytečné námaze! Doporučujeme pořízení kvalitní sprchové tyče, s posuvným držákem, který umožňuje nastavit a zafixovat v ní "sprchu Alexejeva" pro masáž zad. Zádové svaly by neměly být během masáže napjaté. Zároveň si můžete kleknout "na všechny čtyři" nebo se posadit na speciální sedadlo do koupelny.

Další informace naleznete také v sekci ke stažení

© 2015 CZ BMI s.r.o. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu
CZ BMI s.r.o., zakázáno.