CZBMI | Masážní vana, nebo sprcha?

Nepromokavé oblečení do deště   Nepromokavé membránové ultraskladné a lehké oblečení vhodné pro všestranné použití, výborná ochrana nejen před deštěm, ale i větrem a chladem. Od jednoduchých levných overal kompletů až po velmi propracované cyklobundy „2 v 1“ rychle upravitelné na cyklovestu.

Nepromokavé oblečení do deště  Špičkové certifikované nesmeky s hroty z karbidu wolframu, s podobnou tvrdostí jako diamant, díky které mají minimálně 10x delší životnost oproti ocelovým hrotům a nekloužou ani po letech používání i na namrzlých kamenech a dlažbě.

Zákaznická linka: 776 241 117

Jak masážní sprcha Alexejeva pomáhá při léčbě celulitidy?

Co to vlastně je celulitida a proč vzniká?

Měli bychom zmínit, že použití slova "celulitida" v popisu nevzhledné tukové vrstvy, je nekorektní. Termín celulitida označuje difúzní hnisavý zánět vazivové a tukové tkáně, který není při této patologii vidět. Přesnější, s morfologického hlediska, je v tomto případě označení tohoto procesu lipodystrofie.

Tak totiž byla nazývána celulitida v učebnicích fyziologie 50-60 let minulého století. Je dobře známo, jak obtížně jde zvrátit rozvoj místních lipodystrofických procesů v podobě masivních hustých tukových vrstev na lýtkových svalech, ramenou, hýždích a jiných částech těla, a to i po intenzivních balneologických a fyzioterapeutických procedurách, kdy pacient ztrácí hmotnost a z celého těla mizí zásoby tuku.

Na tomto pozadí jsou ještě výrazněji vidět lipodystrofické útvary, které téměř neztratily na objemu. Zdá se, že tyto útvary se nijak nezúčastňují celkové zvýšené látkové výměny, která byla způsobena velmi intenzivním balneo-fyzioterapeutickým vlivem. Často jsou tyto místní lipodystrofické útvary spojené s onemocněním nebo poškozením v oblasti vegetativních míšních center nebo odpovídajících ganglií u hraničního mozkového kmene.

Pokud všeobecná léčba v těchto případech není příliš účinná, potom, jak ukazují praktické zkušenosti, lze dosahovat velmi dobrých léčebných výsledků nějakou formou místních fyzioterapeutických působení. Fyzioterapeutická praxe poskytuje dostatek důkazů, kdy při místních fyzioterapeutických působeních nastávají větší či menší (individuálně) změny metabolických procesů v orgánech a tkáních nacházejících se v těsné blízkosti místa aplikace těchto působení.

Nicméně termín "celulitida"se obecně vžil a byl přijat v kosmetologickém světě. Proto budeme nyní používat tento obecně uznávaný termín "celulitida" místo pro laika nesrozumitelného výrazu "lipodystrofie". Celulitida – to jsou nečinné útvary podkožních fascií, které se vizuálně projevují zejména nerovností, narušením elasticity pokožky a kožního turgoru. Kromě estetických změn je celulitida viditelným znamením nesouladu v těle:

  • Stále se zvětšuje množství intersticiální (mezibuňěčné) tekutiny.
  • Omezuje se výživa buněk
  • Tvoří se nadměrné množství vazivové tkáně.
  • Přerušuje se krevní oběh a tok lymfy.
  • Hormony, přenášené krví, se neuvolní do celulitidy a tukových buněk.
  • Ve výsledku buňky nemohou efektivně uvolňovat uložený tuk.
  • Stěny těchto buněk jsou silné a tvrdé a jsou v podstatě vyloučené z celkové výměny, fakticky jsou tyto buňky mrtvé!

Jak provádět anticelulitidní masáž hydromasážní sprchou Alexejeva?

Anticelulitidní masáž se provádí ve formě masáže vodním paprskem a podvodní sprchové masáže

Cílem je obnovit průtok krve v oblastech postižených celulitidou. "Vynucený" krevní oběh, vyvolaný efektivní hydromasáží, zapojuje celulitidové buňky do celkového metabolismu. To je důvod proč tato masáž musí být nejdelší a nejintenzivnější.

Vzhledem k délce masáže a pro dosažení maximálního výsledku je vhodné střídat tyto dvě masážní metody. Navíc podvodní masážní sprcha snižuje množství stříkanců vody, které nevyhnutelně doprovází proces masírování vysokorychlostními paprsky.

"Aplikace byla opravdu úspěšná. Tuk mizí a pokožka se zlepšuje. Nálada také. Ale...! Má to jedinou nevýhodu ve standardní koupelně zůstává příliš mnoho vody na podlaze..." (toto je skutečná poznámka z internetové diskuze ruských uživatelů sprchy Alexejeva). Účinnější metodou anticelulitidní masáže je střídání masáže proudem vody "na vzduchu" a "pod vodou". Masáž oblasti postižené celulitidou se provádí vsedě ve vaně a při uvolněných svalech.

Samoošetření celulitidy

Se provádí výhradně "na vzduchu". Povrch těla, na kterém se začaly tvořit nevzhledné útvary, se masíruje nejsilnějším proudem vody. V místech, která poznáme snadno tak, že po přejetí paprsky masážní sprchy kůže nečervená tak rychle jako na jiných částech těla, se může rozvinout celulitida - zhoršení krevního oběhu v této oblasti je tedy zřejmé.

Technika provádění anticelulitidní masáže

Tato masáž je velmi intenzivní, takže je nutné ji aplikovat samostatně a nekombinovat s jinými druhy reflexní masáže.

Provádí se nejsilnějším proudem vody a KROUŽIVÝMI pohyby se důsledně ošetřují všechny části těla postižené celulitidou. Hnětením, které vytvářejí hydromasážní trysky je stimulován krevní a lymfatický oběh, se dosahuje maximálního účinku interakce mezi vnější vodou a vodou v epidermisu.

Zjednodušují se metabolické reakce kožních buněk, zpomaluje se průnik bakteriální flóry, a tudíž se snižuje možnost vzniku tukových útvarů a zadržování tekutin v pokožce. Stimuluje se výměna mezi vnitřními a vnějšími vrstvami s postupným rozpouštěním tuků.

Mechanický účinek přispívá k normalizaci výměny látek mezi jednotlivými tkáněmi v mezibuněčném prostoru, což je způsobeno periodickou deformací buněčných stěn, která vyvolává změny v potenciálu buněčných membrán. Zvýšená intenzita výměny mezi jednotlivými buňkami brání hromadění kolagenových látek a lipidových vakuol v mezibuněčném prostoru. To znamená, že se zároveň budete moci zbavit i strií.

© 2015 CZ BMI s.r.o. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu
CZ BMI s.r.o., zakázáno.