CZBMI | Masážní vana, nebo sprcha?

Nepromokavé oblečení do deště   Nepromokavé membránové ultraskladné a lehké oblečení vhodné pro všestranné použití, výborná ochrana nejen před deštěm, ale i větrem a chladem. Od jednoduchých levných overal kompletů až po velmi propracované cyklobundy „2 v 1“ rychle upravitelné na cyklovestu.

Nepromokavé oblečení do deště  Špičkové certifikované nesmeky s hroty z karbidu wolframu, s podobnou tvrdostí jako diamant, díky které mají minimálně 10x delší životnost oproti ocelovým hrotům a nekloužou ani po letech používání i na namrzlých kamenech a dlažbě.

Zákaznická linka: 776 241 117

Jaké techniky hydromasáže umožňuje masážní sprcha Alexejeva?

Masážní technika zahřívání

Používá se na malou vzdálenost (méně než 50 cm) trysek od povrchu těla. Teplota vody je 38-39 stupňů.


Masážní technika hlazení

Sprcha je odtažena od těla, úhel paprsků je cca 30 stupňů. Hlazení zvyšuje aktivitu mazových a potních žláz, zvyšuje elasticitu pokožky a zlepšuje přísun kožní výživy, má relaxační účinek na svaly a zmírňuje únavu a podrážděnost. Hlazení je též výborným analgetickým a relaxačním prostředkem. Je to přesně ten druh obecné masáže, kterou každý potřebuje večer. Je známo, že uvolnění svalů vyžaduje více energie než jejich stahování (kontrakce). Relaxování není tedy jednoduchá záležitost!


Masážní technika roztírání

Sprcha je odtažena od těla, úhel tvoří 45 stupňů. Provádějí se krouživé pohyby s širokým záběrem. Roztírání lze provádět ve všech směrech a není bezpodmínečně nutné provádět to jen ve směru proudění žilní krve a lymfy. Tlak vody na tělo by měl být o něco silnější než při hlazení. Roztírání "sprchou Alexejeva" podporuje exfoliaci odumřelých povrchových vrstev pokožky, zlepšuje kožní dýchání, stimuluje činnost mazových a potních žláz, zlepšuje krevní oběh a jeho výživu. Roztírání je účinným prostředkem pro uvolnění ztuhlých svalů, faldů, hematomů vzniklých v důsledku nemoci nebo úrazu. Roztírání se také používá k zahřátí kloubů před fyzickou námahou nebo při bolesti v nich. Vlivem roztírání se teplota kůže a povrchových vrstev svalů zvyšuje až o 5 stupňů, což zlepšuje elasticitu kloubů, vazů a svalů.


Masážní technika hnětení

Sprcha odtažena od těla, úhel tvoří 90 stupňů. Pohyb je prováděn jen ve směru proudění žilní krve a lymfy - od periferie k centru do nejbližší lymfatické uzliny. Hnětení je určeno k působení na svaly. Následkem této techniky po zdánlivě obyčejné "příjemné sprše" máme pocit jako po dobrém tréninku. Hnětení způsobuje protahování svalových vláken. Protahování svalů působí na proprioreceptory, které jsou zodpovědné za stimulaci protahovacích reflexů. Proudící toky proprioreceptivních impulzů do CNS vedou k dominanci excitačních procesů. To je důvod proč se tato hydromasážní technika nedoporučuje na večer. Stimuluje prokrvení masírované oblasti, zlepšuje výživu tkání a odstraňování produktů jejich rozpadu, zvyšuje tonus a posiluje svaly, napomáhá regeneračním procesům. Proto je hnětení obvykle též považováno za pasivní cvičení svalových vláken.


Masážní technika vibrace

Sprcha odtažena od těla, úhel tvoří 45 stupňů (nebo 90 stupňů pro výraznější efekt), provádějí se kmitavé pohyby (ve vertikální nebo horizontální rovině). Vibrace jsou techniky masáže, při kterých v masírované tkání dochází ke kmitavému pohybu různé rychlostí a amplitudy. Vibrace může být nepřetržitá nebo přerušovaná. Přerušovaná vibrace se provádí nerytmickým působením, sprcha se čas od času odvede od těla. Silné vibrace, stejně jako hlazení, přispívají ke snížení podrážděnosti a můžou být použity ke zlepšení spánku (obzvláště když je masáži vystavená krční oblast). Vlivem vibrací se snižuje napětí nervosvalového systému srdce a cévní tonus, a tím se snižuje krevní tlak. Vibrační masáž bederní oblasti má povzbuzující účinek na funkci kůry nadledvin.


Technika hlazení, hnětení a vibrace může být také použita při podvodní masáži. Kritériem pro úspěšný postup je cévní reakce

© 2015 CZ BMI s.r.o. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu
CZ BMI s.r.o., zakázáno.