Hydromasáž masážní sprchou Alexejeva pomáhá s léčbou křečových žil
Křečové žíly jdou vyléčit! Chronická žilní nedostatečnost (ChŽN) je onemocnění, kterým trpěla převážně starší populace, ale postupně se mění v nemoc dospívajících. Výsledkem je, že v dnešní době už to není pouze nemoc, ale zdravotně-sociální problém.
Elastická komprese
Jsou vyvinuté metody elastické komprese - punčochy, podkolenky a ponožky. Cena těchto produktů se pohybuje od 200 Kč do 3 až 5 tisíc Kč u těch profesionálních a kvalitních. Tyto výrobky zjevně nejsou zbožím dlouhodobé spotřeby a vyžadují neustálou výměnu.
Chirurgický zákrok
To je důvod proč se mnozí rozhodnou pro chirurgický zákrok a doufají, že pokud zaplatí pouze jednou, tak nadobro zapomenout na nemoc a ošklivé nohy.
Naplní se jejich očekávání? Ne navždy. Hlavními komplikacemi jsou: vznik hematomu a ekchymóz, poškozeni podkožního nebo poškození lýtkového nervu, nekróza okrajů rány a zdlouhavé hojení. Jsou známé případy chybného podvázání a odstranění stehenní tepny a stehenní žíly. Ospravedlněním nevyhnutelnosti operace je tradiční představa o sníženém výkonu žilních chlopní jako příčině změn v žilách. Právě z důvodu kompenzace sníženého výkonu žilních chlopní se používá kompresní punčochové zboží.
Léčba křečových žil je komplexní záležitost
Ale nesmíme léčit pouze lokální "poruchy", ale musíme obnovovat komplexní činnost celého těla, které je na 85% tvořeno pojivovou tkání. Pojivová tkáň nejen, že tvoří 60-90% celkové hmotnosti jakéhokoli orgánu, ale zprostředkovává správný přísun živin a odstraňuje produkty metabolizmu z pracovních buněk. Narušení činnosti pojivové tkáně může zbrzdit množení základních funkčních buněk, což vede k chronickému onemocnění (chronické vředy v trávicím traktu, chronické nemoci žlučových a močových cest, chronická onemocnění kostí, šlach, očí, kůže, uší, atd.) Do tohoto seznamu patří ChŽN.
Pokud jsou pojivové tkáně "ucpané" a hrubé, nebo naopak pokud jsou slabé a řídké, imunitní buňky se pohybují příliš pomalu (rychle se opotřebovávají a nedosahují určeného cíle) nebo vstupují do imunní reakce nedostatečně zralé. Cévy, stejně jako všechny pojivové tkáně, mohou být neplnohodnotné, a musíme počítat s tím, že v tomto případě nervové a hormonální mechanismy jejich činnosti (regulace a samoregulace) též nejsou plnohodnotné.
Prevalence jediného komponentu v rozvoji pojivové nedostatečnosti způsobuje lokální formy nemoci (kýla, kontraktury, šedý zákal, křečové žíly, ploché nohy atd.) Syndrom pojivové nedostatečnosti mimo jiné znamená rozklad všech druhů imunity (antivirové, antibakteriální, protirakovinné).
To vyvolává mnoho nejrůznějších alergií. Prostřednictvím činnosti buněk pojivové tkáně (žírné buňky, bazofily, makrofágy, fibroblasty, lymfocyty, monocyty, eosinofily, atd.) je vyvolávána imunitní reakce. Pokud činnost a reprodukce těchto buněk je narušena, pak propukává autoimunitní agrese. Ale, na rozdíl od krátkozrakosti, která je léčena poměrně komplikovaně a zdlouhavě, křečové žíly jsou zcela léčitelnou chorobou.
I když lékaři často tvrdí něco jiného: "Pokud budeme natírat palec na ruce lidovými prostředky tak zmizí? Odpověď zní - ne! Žíla je také orgán, a pokud se transformuje, jakékoli terapie a tradiční lidové prostředky pouze pomáhají snížit žilní stáze, ale ne vyléčit křečové žíly". ("Ven Art“ - Cévní klinika).
Jaké jsou příčiny vzniku křečových žil?
Pokud nechcete hledat komplikované a složité řešení, ale vycházet ze zdravého rozumu, tak hlavní důvody pro vznik a rozvoj křečových žil a chronické žilní nedostatečnosti jsou pouze dva:
1. Oslabení srdeční aktivity a poruchy krevního oběhu.
2. Delší zůstávání v nehybné poloze, zejména stání nebo sezení, což vede k omezení odtoku krve v dolních končetinách, narušení činnosti žilních chlopní a snižování elasticity cévních stěn.
K těmto důvodům mohou patřit i jiné překážky volného odtoku krve z dolních končetin do srdce - těhotenství, chronická zácpa, nádory, nošení velice těsného oblečení. Porušení žilního odtoku z dolních končetin je doprovázeno zvýšením tlaku v žilách (žilní hypertenze) a žilní kongescí, která vytváří chronickou tkáňovou hypoxi a, zvýšením propustnosti kapilár s nekontrolovaným únikem tekutin, proteinů a krevních buněk do tkání (edém).
Ale ženy se navzájem snaží přesvědčovat, že viditelné žilky na nohou jsou důkazem "jemné pokožky". A žilní hvězdice jsou mírné kosmetické vady, které se úspěšně odstraňují krémy… Nebudou to omyly, jež vedou k tomu, že počet "center flebologie" se každoročně zvyšuje? Konec konců příjmy z chirurgických zákroků, navíc opakujících se, jsou mnohem vyšší než příjmy z konzultací a doporučení.
Doporučení ke komplexní léčbě křečových žil
- Doporučení pro prevenci: Režim. - Pravidelné cvičení, dlouhé procházky, plavání; - Nesedět se zkříženýma nohama; - Vyvarovat se dlouhému statickému zatížení; - Kontrola tělesné hmotnosti; - Vzdát se nošení těsného a přiléhajícího oděvu, které vytváří překážky pro přirozený žilní průtok krve; - Vzdát se nošení bot na vysokém podpatku.
- Stravovací návyky. K tomu, aby se žíly nerozšiřovaly, je třeba posilovat jejich stěny vitamínem C a dalšími živinami, které jsou obsažené v čerstvém ovoci. Doporučuje se také konzumovat cibuli a česnek. Cibule a česnek působí proti tvorbě škodlivých látek, které zvyšují srážlivost krve a tím zvyšují průtok krve a brání vzniku křečových žil. Je také důležité, aby jídelníček obsahoval potraviny bohaté na látky užitečné pro krev - med a jablečný ocet , zeleninu - jako okurky, špenát, zelí, mrkev zelí , ovoce - banány, rozinky, citrusové plody, fazole, rajčata. Aby žíly byly elastické a ne křehké a neztrácely schopnost zužování a rozšiřovaní, je třeba obohatit stravu o luštěniny, zelí, květák, červenou řepu, vlašské ořechy. Mořské řasy, česnek, chřest, mrkev, zelí, meloun, fazole přispívají k čištění krve a umožňují snadné odstraňování cizích látek. Normální složení krve a výživu krevních cév poskytuje rýže, pšeničné otruby, zelenina, jablka, syrová rajčata, hrášek. - Normalizace pitného režimu (čistá voda); - Pravidelný přísun potravin v malých porcích.
- Osobní hygiena. - Vyloučit veškeré horké vany, parní lázně a saunu; - Bezpečná, netraumatizujicí depilace a jiné manipulace s tělem; - Každodenní hygienické a kontrastní sprchování. Večerní vodní procedury jsou velmi vhodné - hydromasáž a kontrastní sprchování, které přispívají k zúžení žil za pomocí kontrakcí prvků hladkého svalstva žilních stěn. V. U. Bogachev. V případech podezření na výskyt ChŽN, a to i bez jakýchkoli příznaků,
NIKDY nechoďte do postele s unavenýma nohama. Je to škodlivé a nebezpečné. Je nutné promasírovat nohy kontrastní "sprchou Alexejeva." Už jen tento úkon odstraní únavu v dolních končetinách.
Uložte se k odpočinku a umístěte chodidla na vyvýšené místo. V raních hodinách připravte nohy "k práci" – promasírujte je silným proudem vody. Po této proceduře se únava bud nedostaví vůbec nebo se dostaví mnohem později.
Jaký je postup při masáži křečových žil pomocí hydromasáže?
Aplikace hydromasáže vám pomůže jak v prevenci, tak i zbavování ChŽN. V pracích V. U. Bogacheva jsou odpovědi na všechny podstatné otázky, spojené s potřebou hydromasážních procedur.
- Je nutné odstranit tkáňovou hypoxii, obnovit normální fyziologické procesy v pojivové tkáni.
- Je nutné obnovit normální lymfatický tok, čímž se eliminují otoky.
- Je třeba působit na stěny cév, což povede k efektivní činnosti prvků hladkého svalstva v nich.
- Je třeba působit na svaly, které obklopují poškozené žíly.
Nabízená metoda masáže "sprchy Alexejeva" bere v úvahu všechny možné faktory, které mohou mít příznivý vliv na žilní stěny a celkovou normalizaci krevního a lymfatického oběhu.
Hydromasáž nohou postižených křečovými žilami a chronickou žilní nedostatečností.
- Nejdřív ošetřete vodními paprsky chodidla, kotníky a horní část nohy. Můžete použít libovolnou tryskovou mřížku, ale nejefektivnější bude mřížka s 19 otvory. Pokud máte mozoly na nohou, ploché nohy, věnujte této masáží maximální dobu - až 10 minut nebo více.
- Následně roztírejte "bod dlouhověkosti" - krouživými pohyby na vnější straně kolena. Tento bod naleznete tak, že přiložíte dlaň na koleno. "Bod dlouhověkosti" se nachází pod čtvrtým (prsteník) prstem. Tuto oblast není potřeba masírovat dlouze, postačí lehká masáž. Toto místo je možné masírovat také prst, kdykoli, zvláště když nohy začnou bolet, otékat, a cítíte se unaveně.
- Je nutné promasírovat reflexní zónu v bederní oblasti. Je možné provádět krouživé pohyby, vibrace, změny vzdálenosti proudu vody do těla. Cílem je získat trvalý pocit potěšení z masáže.
- Dále se masíruje břicho a stehna. Břicho - krouživými pohyby po směru hodinových ručiček. Stehna - od kolen nahoru.
- Teprve po všech předchozích postupech se masírují lýtka. Jsou-li křečové žíly pouze na jedné noze, pak druhou nohu masírujeme o něco déle. Masážní pohyby by měly být plynulé bez trhavých pohybů a delšího udržování paprsků na jednom místě. Roztírání by se mělo provádět pouze krouživými pohyby. Pokud máte pouze viditelné žilní sítky, směr masážních trysek nehraje zvláštní roli. Cílem je zachování krouživých pohybů. Úkolem hydromasáže je dosáhnout rovnoměrného červenání (balneologické reakce) roztíráním těla paprsky vody o vysoké rychlosti. Pokud máte již žíly viditelně na povrchu, pak proud vody musí směrovat přesně po proudu krve - od zdola nahoru. Doporučujeme kontrastní procedury - změny teploty vody při hydromasáži z teplé na studenou.
Pro lokální použití se doporučuje masáž pouze studenou vodou. Pokud jsou žíly již značně vystouplé, tak první 2 až 3 cykly okolí těchto žil nemasírujte. Úkolem hydromasáže je v tomto případě obnovení tonusu kompenzačních žil, činnost kapilár a lymfatického systému. Z tohoto důvodu je nezbytná celková masáž. Je třeba začít s masáží rukou, předloktí a ramen, zvláštní pozornost by měla být věnována oblasti šíje.