CZBMI | Masážní vana, nebo sprcha?

Nepromokavé oblečení do deště   Nepromokavé membránové ultraskladné a lehké oblečení vhodné pro všestranné použití, výborná ochrana nejen před deštěm, ale i větrem a chladem. Od jednoduchých levných overal kompletů až po velmi propracované cyklobundy „2 v 1“ rychle upravitelné na cyklovestu.

Nepromokavé oblečení do deště  Špičkové certifikované nesmeky s hroty z karbidu wolframu, s podobnou tvrdostí jako diamant, díky které mají minimálně 10x delší životnost oproti ocelovým hrotům a nekloužou ani po letech používání i na namrzlých kamenech a dlažbě.

Zákaznická linka: 776 241 117

Pomocí masážní sprchy Alexejeva můžete provádět lymfodrenáž

Co je lymfatická soustava?

Lymfatická soustava (mízní soustava) je systém lymfatických cév a uzlin, který shromažďuje nadbytečnou tekutinu (lymfu) z celého organismu a vrací ji zpět do krevního oběhu. Hlavní funkcí lymfatického systému je odvádění škodlivých látek z organismu. Lymfodrenáž (lymfatická masáž) aktivuje obranyschopnost organismu a klade si za cíl zvýšit úroveň imunity a výrazně zvýšit odolnost proti virovým onemocněním.

V důsledku špatné činnosti mízní soustavy může dojít ke zpomalení nebo dokonce zastavení toku lymfy. Příčinou můžou být kromě zdravotních problémů, jako jsou úrazy nebo pooperační jizvy, také rychlé hubnutí nebo naopak přejídání a nedostatek pohybu. Důsledky špatné funkce lymfatického systému se nejčastěji projevují otoky nohou především v oblasti kotníků, dlouhodobou únavou, celulitidou, celkovým oslabením imunitního systému, ale především změnou pokožky, která může být vlivem špatné funkce lymfy unavená, suchá, hrubá nebo pórovitá.

Jak zlepšit fungování lymfatického systému? Změnou jídelníčku můžeme snížit množství odpadů v našem organismu. Nejlepším „pomocníkem“ v tomto směru jsou čerstvé ovoce a zelenina. Další možností, jak pomoci svému tělu je lymfodrenáž. Podpora lymfatického systému je velmi důležitá pro každého. Odborníci udávají, že i zdraví lidé by měli absolvovat tuto masáž jednou až dvakrát do roka. U nemocných či oslabených lidí je k rozproudění lymfatického systému potřeba sled několika těchto procedur.

lymfatické cesty


Lymfodrenáž masážní sprchou Alexejeva lze provádět v pohodlí domova

Nemusíte utrácet svůj čas ani peníze v masážních salonech. Se speciální tryskovou mřížkou hydromasážní sprchy Alexejeva si lymfodrenáž provedete sami v pohodlí Vaší koupelny. Navíc její účinky mohou využít všichni členové Vaší rodiny. Masírujte se, relaxujte, užívejte si masáž každý den. Stačí k tomu opravdu málo. Namontovat sprchu Alexejeva na Vaší koupelnovou baterii a věnovat každý den masáži 20 minut Vašeho času. Garantujeme Vám, že s výsledkem budete spokojeni.

Lymfodrenáž (lymfatická masáž) s pomocí hydromasážní sprchy Alexejeva

Jednotlivé tahy provádějte pomalu, mějte trpělivost, výsledek stojí za to.

Zadní část těla. Pravá strana

Chodidlo
- pohybujte sprchovou hlavicí směrem od prstů k patě, opakujte 2-3 krát
Vnější strana nohy

- začněte s vnějším kotníkem, postupujte směrem nahoru až ke stehnu, v horní části stehna odkloňte tryskovou mřížku stranou, opakujte 5-6 krát


Vnitřek nohy

-začněte s vnitřním kotníkem a postupujte vzhůru až po kolena, pod kolenem přesuňte masáž na vnější stranu stehna. V horní části odkloňte tryskovou mřížku stranou, opakujte 3-4 krát.


Hýždě

-pohyb po směru hodinových ručiček, rýsujte jakoby ovály
Zadní část těla. Levá strana

Chodidla nohou
- stejně jako na pravé straně.


Hýždě
- pohyb proti směru hodinových ručiček

Záda

Pravá strana

-začněte u hýždí a postupujte nahoru až k lopatce – kruhový pohyb ve směru hodinových ručiček

Levá strana

-začněte u hýždí a postupujte nahoru až k lopatce – kruhový pohyb proti směru hodinových ručiček

Dolní část zad

-ve směru hodinových ručiček mezi boky počínaje kostrčí


Horní část zad
- trojúhelník - ve směru hodinových ručiček mezi rameny

Záda celkově

- s pomocí tryskové mřížky vykreslit osmičku směrem ze zdola nahoru a shora dolů

Přední část těla - pravá strana

Nárt

Pohybujte tryskovou mřížkou po horní části chodidla (nárt)

Noha – vnější část

Postupujte od kotníku ke kolenu.

Noha-vnitřní část

Postupujte od vnitřní části kotníku směrem k tříslu, pak přejděte na vnější stranu stehna.

Přední část těla - levá strana
Stejný pohyb.

Žaludek
Použijte slabší proud vody a postupujte pomalu od horní části žaludku směrem dolů.

Ramena

Odvraťte hlavu a pomalu pohybujte tryskovou mřížkou v kruhu.
Na pravé rameno ve směru hodinových ručiček kolem ramene.
Na levé rameno proti směru hodinových ručiček kolem ramene.

Po provedení tohoto úkonu odpočívejte po dobu nejméně 20 minut v teple. Během odpočinku je třeba vypít sklenici teplé vody nebo zeleného a ještě lépe bylinného čaje.

 

 

© 2015 CZ BMI s.r.o. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu
CZ BMI s.r.o., zakázáno.