CZBMI | Masážní vana, nebo sprcha?

Nepromokavé oblečení do deště   Nepromokavé membránové ultraskladné a lehké oblečení vhodné pro všestranné použití, výborná ochrana nejen před deštěm, ale i větrem a chladem. Od jednoduchých levných overal kompletů až po velmi propracované cyklobundy „2 v 1“ rychle upravitelné na cyklovestu.

Nepromokavé oblečení do deště  Špičkové certifikované nesmeky s hroty z karbidu wolframu, s podobnou tvrdostí jako diamant, díky které mají minimálně 10x delší životnost oproti ocelovým hrotům a nekloužou ani po letech používání i na namrzlých kamenech a dlažbě.

Zákaznická linka: 776 241 117

Masážní sprcha Alexejeva Vám může pomoci s léčbou křečových žil

Jak správně provádět hydromasáž nohou postižených křečovými žilami

  • Nejdřív ošetřete vodními paprsky chodidla, kotníky a horní část nohy. Můžete použít libovolnou tryskovou mřížku, ale nejefektivnější bude mřížka s 19 otvory. Pokud máte mozoly na nohou, ploché nohy, věnujte této masáží maximální dobu - až 10 minut nebo více.
  • Následně roztírejte "bod dlouhověkosti" - krouživými pohyby na vnější straně kolena. Tento bod naleznete tak, že přiložíte dlaň na koleno. "Bod dlouhověkosti" se nachází pod čtvrtým (prsteník) prstem. Tuto oblast není potřeba masírovat dlouze, postačí lehká masáž. Toto místo je možné masírovat  kdykoli, zvláště když nohy začnou bolet, otékat, a cítíte se unaveně.
  • Je nutné promasírovat reflexní zónu v bederní oblasti. Je možné provádět krouživé pohyby, vibrace, změny vzdálenosti proudu vody do těla. Cílem je získat trvalý pocit potěšení z masáže.
  • Dále se masíruje břicho a stehna. Břicho - krouživými pohyby po směru hodinových ručiček. Stehna - od kolen nahoru.
  • Teprve po všech předchozích postupech se masírují lýtka. Jsou-li křečové žíly pouze na jedné noze, pak druhou nohu masírujte o něco déle. Masážní pohyby by měly být plynulé bez trhavých pohybů a delšího udržování paprsků na jednom místě. Roztírání by se mělo provádět pouze krouživými pohyby. Pokud máte pouze viditelné žilní sítky směr masážních trysek nehraje zvláštní roli. Cílem je zachování krouživých pohybů. Úkolem hydromasáže je dosáhnout rovnoměrného červenání (balneologické reakce) roztíráním těla paprsky vody o vysoké rychlosti. Pokud máte již žíly viditelně na povrchu, pak proud vody musí směrovat přesně po proudu krve - od zdola nahoru. Doporučujeme kontrastní procedury - změny teploty vody při hydromasáži z teplé na studenou. Pro lokální použití se doporučuje masáž pouze studenou vodou. Pokud jsou žíly již značně vystouplé, tak první 2 až 3 cykly okolí těchto žil nemasírujte. Úkolem hydromasáže je v tomto případě obnovení tonusu kompenzačních žil, činnost kapilár a lymfatického systému. Z tohoto důvodu je nezbytná celková masáž. Je třeba začít s masáží rukou, předloktí a ramen, zvláštní pozornost by měla být věnována oblasti šíje.

Další informace naleznete také v sekci ke stažení

© 2015 CZ BMI s.r.o. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu
CZ BMI s.r.o., zakázáno.